Top

اخبار روز

 • 1

 • آیا اجناس بانه ای اصل هستند؟

  آیا اجناس بانه ای اصل هستند؟

   

  بسیاری از مردم به امید خرید اجناس خود با قیمت پایین تر به شهر بانه سفر میکنند تا علاوه بر گشت و گذار در این شهر خرید لوازم خانگی خود را نیز انجام دهند و دلیل ارزانی محصولات را نداشتن گارانتی معتبر و ورود کالا به صورت قاچاق میدانند

  در صورتیکه موضوع فقط به اینجا ختم نمیشود.

  بسیاری از محصولاتی که در شهر بانه به فروش میرسند از روی محصولات اصلی کپی میشوند و به همین دلیل قیمت کمتری دارند .

  در موارد متعددی مشاهده شده که این محصولات مشخصات ذکر شده روی محصول را ندارند مثلا روی کولر مارک شرکتهای معتبر چاپ شده و عبارت اینورتر و گرید انرژی A قید شده ولی در عمل چنین نیست .

  در پیج اینستاگرام با آدرس alirasouli-metrokala کلیپی قرار داده شده که کاملا مشخص است شخصی سودجو مشغول مارک زدن بر روی کولرگازیهای تقلبی میباشد.

  البته این بدان معنی نیست که این محصولات اصلا کار نمیکنند بلکه به این معنی میباشد که مشخصات محصول اصلی را ندارند.


  ادامه مطلب

 • افزایش قیمت لوازم خانگی

  به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، با آغاز سومین ماه از سال جاری قیمت برندهای داخلی لوازم داخلی با توجه به نوسانات قیمت دلار بین پنج تا هشت درصد و قیمت برندهای مختلف خارجی لوازم خانگی به طور متوسط بیش از ۱۲ درصد افزایش پیدا کرد؛ مسئله ای که با واکنش سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان همراه شد و معاون نظارت بر کالاهای سرمایه‌ای و خدمات این سازمان تصریح کرد که "هرگونه افزایش قیمت در این بخش ممنوع است و با توجه به اینکه هیچ‌گونه مجوزی ندارد و با متخلفان در زمینه گرانفروشی برخورد و قیمت‌ها تعدیل می‌شود".

  مسئله‌ای که در عمل اتفاق نیفتاد و بررسی‌ها از بازار حاکی از آن است که قیمت‌ها تغییری نکرده است که سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی در این باره تصریح کرد: قرار نیست قیمت‌های افزایش یافته لوازم خانگی در بازار کاهش یابد، چراکه علاوه بر نوسانات قیمت ارز، میزان حقوق و دستمزد ۲۰ درصد و قیمت مواد اولیه حدود ۱۵ درصد افزایش یافته است.

  حمیدرضا غزنوی به ایسنا گفت: به طور حتم افزایش متوسط پنج تا هشت درصدی قیمت ها در خصوص برندهای مختلف لوازم خانگی داخلی در مقابل سایر قیمت های رشد یافته رقم قابل اشاره ای نیست و اگر قیمت لوازم خانگی تولید داخل به صورت غیر متعارف افزایش یابد، بازار کشش قبول آن را ندارد.

  به گفته وی، بر اساس درخواست تولیدکنندگان و تایید انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی افزایش منطقی قیمت لوازم خانگی تولید داخل در نظر گرفته شده است.

  سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی ادامه داد: برندهای خارجی به راحتی قیمت های خود را تا بیش از ۱۲ درصد افزایش داده اند و کسی هم به این مسئله نظارت نمی کند.

  به گزارش ایسنا، نیمه دوم سال گذشته بود که شاهد افزایش قیمت فولاد و پتروشیمی به عنوان مواد اولیه تامین‌ کننده تولید لوازم خانگی بودیم. پس از آن به مرور زمان در راستای افزایش قیمت این محصولات برندهای مختلف تخفیف‌های موجود روی محصولات را کم کردند و در مسیر صفر شدن آن گام برداشتند.

  در نهایت به دلیل غیرقانونی بودن افزایش قیمت‌ها براساس مصوبه هیات دولت تا فروردین‌ماه سال جاری بازار لوازم خانگی نیز تا این زمان افزایش قیمتی نداشت و با آغاز دومین ماه سال شاهد افزایش پنج تا هشت درصدی قیمت لوازم خانگی تولید داخل و افزایش قیمت بیش از ۱۲ درصدی قیمت لوازم خانگی خارجی در برندهای مختلف بودیم.


  ادامه مطلب